ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ

askisis

"Η άσκηση του μήνα" είναι μια νέα δραστηριότητα στην ιστοσελίδα του σχολείου μας (πρόταση των μαθητών του Γ4 σχ. έτους 2014-15 και της κ. Μαντατζή). Μαθητές ή και εκπαιδευτικοί μπορούν να προτείνουν για κάθε μήνα μία άσκηση σε όποιο γνωστικό αντικείμενο επιθυμούν π.χ. μαθηματικά, φυσική, πληροφορική κ.λ.π.

Όποιος μαθητής επιθυμεί, μπορεί να αποδεχτεί την πρόσκληση-πρόκληση και μέχρι το τέλος του μήνα να στείλει την απάντηση στο e-mail 6lk6lk@gmail.com, σε επισυναπτόμενο pdf αρχείο.

Στην αρχή του επόμενου μήνα θα ανακοινώνoνται η λύση και οι λύτες.

Φίλτρο Τίτλου
# Τίτλος άρθρου Ημερομηνία Αρθρογράφος Προβολές
1 Η άσκηση του Νοέμβρη στη Λογοτεχνία, για όλες τις τάξεις. Τετάρτη, 19 Νοέμβριος 2014 Ιωάννα Ρωμανού 8354
2 Η άσκηση του Νοέμβρη. ΑΕΠΠ της Γ' τεχνολογικής κατεύθυνσης Τετάρτη, 19 Νοέμβριος 2014 Κουκούδης Βασίλης 7654