Συγχαρητήρια στους μαθητές του Σχολείου μας Αδαμάκη Ελευθέριο, Γρηγοριάδου Μαρία και Γουδέλη Γιασεμή Εκτύπωση
ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ
Συντάχθηκε απο τον/την Εμμανουηλίδης Δανιήλ
Σάββατο, 02 Μάρτιος 2013 07:54

aristeyein

Η Σχολική μας Κοινότητα  συγχαίρει τους μαθητές της Β τάξης:

Αδαμάκη Ελευθέριο, Γρηγοριάδου Μαρία και Γουδέλη Γιασεμή,

αλλά και τους μαθητές των άλλων Λυκείων, για την επιτυχία τους στον διαγωνισμό για το πρόγραμμα EUROSCOLA.

Η κατάταξη των υποψηφίων σύμφωνα με την τελική τους βαθμολογία, έπειτα από συνεκτίμηση των τριών (3) κριτηρίων, αποτυπώνεται στον πίνακα που ακολουθεί.

Βάσει της κατάταξης, οι μαθητές και μαθήτριες που επιλέγονται να εκπροσωπήσουν την Περιφέρεια Ανατ. Μακεδονίας ? Θράκης στην Ημερίδα, η οποία θα πραγματοποιηθεί στο Στρασβούργο στις 11 Απριλίου 2013, είναι οι πρώτοι είκοσι τέσσερις (24), και συγκεκριμένα οι εξής:

Α/Α

ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΙΑΣΟΝΑΣ

ΧΕΡΓΚΕΛΕΤΖΗ

ΓΕΛ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ

Ακολουθεί επιστολή του Περιφεριακού Διευθυντή Εκπαίδευσης κ. Σάββα Μελισσόπουλου:

Αγαπητά μας παιδιά, είμαστε υπερήφανοι για την αθρόα συμμετοχή και τις υψηλές επιδόσεις σας. Σας ευχαριστούμε για την προθυμία σας να διαγωνιστείτε για το Πρόγραμμα EUROSCOLA. Τα  ακαδημαϊκά σας προσόντα, τα οποία θα σας συντροφεύουν πάντα στη ζωή σας, αποτελούν ελπιδοφόρα μηνύματα για το μέλλον του τόπου μας. Αξιότιμοι εκπαιδευτικοί, σας ευχαριστούμε που παροτρύνατε και προετοιμάσατε τους υποψήφιους και καθημερινά εργάζεστε για να προσφέρετε ποιοτική και άριστη μόρφωση στους μαθητές μας. Αξιότιμοι Σχολικοί Σύμβουλοι ΠΕ02 της ΠΔΕ ΑΜ-Θ, σας αξίζουν θερμά συγχαρητήρια για το έργο που αναλάβατε να διορθώσετε τις γραπτές δοκιμασίες των υποψηφίων του διαγωνισμού με υψηλό αίσθημα ευθύνης και χωρίς πρόσθετη αμοιβή.

Ο   ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ  ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ  ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΣΑΒΒΑΣ    ΜΕΛΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ