ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΤΑΗΜΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΤΗΣ Γ΄ ΤΑΞΗΣ Εκτύπωση
ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ - ΕΚΔΡΟΜΕΣ- ΕΚΠ/ΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ
Συντάχθηκε απο τον/την Εμμανουηλίδης Δανιήλ
Τετάρτη, 06 Φεβρουάριος 2013 14:40

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΤΑΗΜΕΡΗ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΤΗΣ Γ΄ ΤΑΞΗΣ

ΤΟΥ 6ΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ

boudapeiΣτην Καβάλα σήμερα Τετάρτη 06/02/2013 στις 12:00 π.μ. συνήλθε η προβλεπόμενη επιτροπή επιλογής από την ΥΑ 129287/Γ2/10-11-2011, με θέμα: «Επιλογή τουριστικού γραφείου για την υλοποίηση της επταήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης της Γ΄ τάξης του 6ου ΓΕ.Λ. Καβάλας στη Βουδαπέστη».

Σύμφωνα με την Πράξη 3η /03-12-2012 του Διευθυντή του 6ου ΓΕ.Λ. Καβάλας, η επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή, κ. Εμμανουηλίδη Δανιήλ, την εκπρόσωπο του Συλλόγου Εκπαιδευτικών, κ. Μαγουνάκη-Κίτσου Αικατερίνη, τον εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Κελέση Χρήστο και από τους εκπροσώπους των μαθητικών κοινοτήτων Γεωργιάδη Αναστάσιο, Ιωαννίδου Αναστασία, Μορφίδη Ανέστη, Σαρηγεωργίου Αλέξανδρο, αφού διαπίστωσε την ύπαρξη απαρτίας, προχώρησε στην αποσφράγιση των προσφορών για τη επιλογή αναδόχου γραφείου που θα αναλάβει την υλοποίηση της ως άνω εκπαιδευτικής Επίσκεψης.

Προσφορές με ημιδιατροφή και 2 λεωφορεία έδωσαν τα τουριστικά γραφεία α. KAVALA TOURS β. AKROPOL EXPRESSS γ. DESIRE TRAVEL δ. ZORPIDIS TRAVEL, ε. ΓΑΙΟΡΑΜΑ, στ. ConneCtion travel, ζ. IMPERIAL TRAVEL & η. FAMOUS SOTIRIOU TRAVEL οι οποίες φαίνονται στον παρακάτω πίνακα:

Τουριστικό Πρακτορείο

Προσφορά ανά Τουριστικό Πρακτορείο

KAVALA TOURS

276 ?/ ΜΑΘΗΤΗ - 4 FREE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ -  ξενοδ. 4*

AKROPOL EXPRESSS

290 ?/ ΜΑΘΗΤΗ - 2 FREE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ - ξενοδ. 4*

DESIRE TRAVEL

259 ?/ ΜΑΘΗΤΗ - 2 FREE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ - ξενοδ. 4*

ZORPIDIS TRAVEL

269 ?/ ΜΑΘΗΤΗ - 2 FREE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ - ξενοδ. 4*

ΓΑΙΟΡΑΜΑ

275 ?/ ΜΑΘΗΤΗ - 4 FREE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ -  ξενοδ. 4*

ConneCtion travel

300 ?/ ΜΑΘΗΤΗ - 4 FREE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ -  ξενοδ. 4*

IMPERIAL TRAVEL

275 ?/ ΜΑΘΗΤΗ - 4 FREE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ -  ξενοδ. 4*

FAMOUS SOTIRIOU TRAVEL

255 ?/ ΜΑΘΗΤΗ - 2 FREE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ -  ξενοδ. 4*

Εκ των συγκριτικών στοιχείων προέκυψε ότι:

Επιλέγεται το τουριστικό πρακτορείο FAMOUS SOTIRIOU TRAVEL λόγω του ότι κατέθεσε την καλύτερη οικονομική προσφορά με παροχή ημιδιατροφής σε μπουφέ και επιπλέον προσφορά ημερήσιας εκδρομής στη Βιέννη.

Ο Διευθυντής                                                                                          Τα μέλη της επιτροπής

Δανιήλ Εμμανουηλίδης                                                                            Μαγουνάκη-Κίτσου Αικατερίνη

Κελέσης Χρήστος

Γεωργιάδης Αναστάσιος