ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΤΡΑΗΜΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ Εκτύπωση
ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ - ΕΚΔΡΟΜΕΣ- ΕΚΠ/ΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ
Συντάχθηκε απο τον/την Εμμανουηλίδης Δανιήλ
Σάββατο, 02 Φεβρουάριος 2013 14:28

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΤΡΑΗΜΕΡΗ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ ΤΗΣ ΧΟΡΩΔΙΑΣ

ΤΟΥ 6ΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ

Κωνσταντινούπολη2

Στην Καβάλα σήμερα Παρασκευή 01-02-2013 στις 08:30 συνήλθε η προβλεπόμενη επιτροπή επιλογής από την ΥΑ 129287/Γ2/10-11-2011, με θέμα: «Επιλογή τουριστικού γραφείου για την υλοποίηση της τετραήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης της χορωδίας του 6ου ΓΕ.Λ. Καβάλας στην Κωνσταντινούπολη».

Σύμφωνα με την Πράξη 4η /24-01-2013 του Διευθυντή του 6ου ΓΕ.Λ. Καβάλας, η επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή, κ. Εμμανουηλίδη Δανιήλ, την εκπρόσωπο του Συλλόγου Εκπαιδευτικών, κ. Μουρατίδου Χριστίνα, την εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Βασιλοπούλου Ταουσάνη Αικατερίνη και από τους εκπροσώπους των μαθητικών κοινοτήτων Στεφανίδη Νικόλαο και Γούδα Ευαγγελία, αφού διαπίστωσε την ύπαρξη απαρτίας, προχώρησε στην αποσφράγιση των προσφορών για τη επιλογή αναδόχου γραφείου που θα αναλάβει την υλοποίηση της ως άνω εκπαιδευτικής Επίσκεψης.

Προσφορές με πρωινό έδωσαν τα τουριστικά γραφεία α. KAVALA TOURS β. AKROPOL EXPRESSS γ. DESIRE TRAVEL δ. ZORPIDIS TRAVEL, ε. ΓΑΙΟΡΑΜΑ, στ. ConneCtion travel, ζ. IMPERIAL TRAVEL & η. FAMOUS SOTIRIOU TRAVEL οι οποίες φαίνονται στον παρακάτω πίνακα:

Τουριστικό Πρακτορείο

Προσφορά ανά Τουριστικό Πρακτορείο

KAVALA TOURS

165 ?/ ΜΑΘΗΤΗ - 2 FREE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ -  ξενοδ. 4*

AKROPOL EXPRESSS

145 ?/ ΜΑΘΗΤΗ - 4 FREE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ - ξενοδ. 4*

DESIRE TRAVEL

148 ?/ ΜΑΘΗΤΗ - 2 FREE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ - ξενοδ. 4*

ΓΑΙΟΡΑΜΑ

150 ?/ ΜΑΘΗΤΗ - 4 FREE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ -  ξενοδ. 4*

STELLA?S TOURS

174 ?/ ΜΑΘΗΤΗ - 2 FREE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ -  ξενοδ. 4*

Εκ των συγκριτικών στοιχείων προέκυψε ότι:

Επιλέγεται το τουριστικό πρακτορείο AKROPOL EXPRESSS λόγω του ότι κατέθεσε την καλύτερη οικονομική προσφορά και έχει εμπειρία σε σχολικές εκδρομές.

Ο Διευθυντής                                                                                                         Τα μέλη της επιτροπής

Μουρατίδου Χριστίνα

Βασιλοπούλου Ταουσάνη Αικατερίνη