Ενημέρωση για την Υλοποίηση Προγραμμάτων Άθλησης στην Εφηβική Ηλικία Εκτύπωση
Συντάχθηκε απο τον/την Εμμανουηλίδης Δανιήλ
Δευτέρα, 04 Φεβρουάριος 2013 16:09

Ενημέρωση για την Υλοποίηση Προγραμμάτων Άθλησης στην Εφηβική Ηλικία

ATHLΣας γνωρίζουμε ότι η Δ/νση Αθλητισμού & Παιδείας της «ΔΗΜΩΦΕΛΕΙΑ» σε συνεργασία με τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων Πολιτισμού και Αθλητισμού, θα υλοποιήσει για το τρέχον Σχολικό Έτος 2012-13 το πρόγραμμα «Άσκηση στην εφηβική ηλικία».

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε μαθητές-μαθήτριες Λυκείου με δυνατότητα εφαρμογής προγραμμάτων φυσικών και αθλητικών δραστηριοτήτων, καθώς και την προετοιμασία τους για τις πρακτικές δοκιμασίες στις εισαγωγικές εξετάσεις στα Α.Ε.Ι. κ.α. (ΤΕΦΑΑ ?Στρατιωτικές Σχολές - Σχολές Αστυνομίας).

Ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής που έχει ορισθεί για να εργασθεί στο πρόγραμμα είναι ο κ. Κρυωνάς Δημήτριος, με Ειδικότητα Κλασσικού Αθλητισμού.

Το πρόγραμμα θα λειτουργεί τις  ημέρες Τρίτη-Πέμπτη-Παρασκευή στο Δημοτικό Γήπεδο «Ανθή Καραγιάννη» πρώην Εθνικό Στάδιο σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα :

ΤΡΙΤΗ                         15.30΄-17.30΄

ΠΕΜΠΤΗ                    15.30΄-17.30΄

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ             17.30΄-19.30΄

Το πρόγραμμα θα ξεκινήσει από 04-04-2013.

Όσοι μαθητές- τριες  ενδιαφέρονται μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή στον κ. Κρυωνά Δημήτριο, στο τηλέφωνο 6936 745258 και στη ??ΔΗΜΩΦΕΛΕΙΑ?? τμήμα Αθλητισμού   τηλ. 2510-247350.

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 04 Φεβρουάριος 2013 16:16