4ος Πανελλήνιος Μαθητικός Λογοτεχνικός Διαγωνισμός Εκτύπωση
ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ
Συντάχθηκε απο τον/την Κουκούδης Βασίλης
Παρασκευή, 16 Δεκέμβριος 2011 18:48
  • Απαραιτήτως τα έργα θα έχουν τίτλο και θα είναι δακτυλογραφημένα. Είναι επιθυμητή η αποστολή και σε ηλεκτρονική μορφή (CD κ.λπ.) μαζί με την έντυπη για διευκόλυνση της δημοσίευσης τους.
  • Απαραιτήτως στην αρχή του κάθε έργου και πριν το τίτλο θα αναγράφεται το ονοματεπώνυμο και το τηλέφωνο επικοινωνίας του μαθητή καθώς και η σχολική μονάδα με το τηλέφωνο της.
  • Τα έργα θα συγκεντρωθούν και θα σταλούν μέσω των σχολικών μονάδων ή και μεμονωμένα σε 3 αντίτυπα και με συμπληρωμένα τα συνημμένα έντυπα στον : Δημήτρη Βαρβαρήγο Κερασοβου 51, Τ.Κ. 13231, Πετρούπολη.
  • Καταλυτική ημερομηνία αποστολής των έργων (σφραγίδα ταχυδρομείου) είναι η 31η Μαρτίου 2012.
  • Οι απονομές θα γίνουν στις 29 Απριλίου του 2012 στο Πνευματικό Κέντρο Πετρούπολης Μπουμπουλίνας & Αθ. Διάκου
  • Τα βραβεία και οι έπαινοι των διακριθέντων που δε θα παραβρεθούν στην τελετή βράβευσης θα σταλούν στις σχολικές μονάδες για απονομή.
  • Στους διαγωνιζόμενους που θα παρευρεθούν στην επίσημη απονομή θα δοθούν τιμητικοί έπαινοι συμμετοχής και βιβλία. Για το λόγο αυτό θα πρέπει να δηλώσουν την πρόθεση τους να παρευρίσκονται 10 ημέρες πριν.
  • Ο Μορφωτικός Όμιλος έχει το δικαίωμα δημοσίευσης των έργων για μη κερδοσκοπικούς σκοπού.
  • Με ευθύνη των σχολείων συμπληρώνονται τα συνημμένα έντυπα με τα στοιχεία της σχολικής μονάδας και των συμμετεχόντων.
  • Πρόσθετες πληροφορίες και διευκρινήσεις δίνονται στα τηλέφωνα α) 210 5021932 & 6944911275 κα Σιούτη Έλενα β) 210 5057231 & 6973412713 κο Βαρβαρήγο Δημήτριο
  • www.morfotikospetroupolis.gr και www.dvarvarigos.gr

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 19 Δεκέμβριος 2011 18:00