Διαγωνισμός Φωτογραφίας Εκτύπωση
Συντάχθηκε απο τον/την Κουκούδης Βασίλης
Σάββατο, 12 Απρίλιος 2014 13:26

Διαγωνισμός Φωτογραφίας

giagfotoΗ Θασιακή Ένωση Καβάλας προκηρύσσει Διαγωνισμό Φωτογραφίας στη μνήμη του Λάζαρου Αλβανού με θέμα «Η Θάσος (Φύση -  Περιβάλλον - Πολιτισμός) ». Ο διαγωνισμός απευθύνεται στους μαθητές των σχολικών μονάδων Δ/θμιας Εκπ/σης Περιφερειακής Ενότητας Καβάλας. Η συμμετοχή στο διαγωνισμό είναι προαιρετική και η φωτογράφηση θα γίνει εκτός σχολικού ωραρίου.Η φωτογραφία (ασπρόμαυρη ή έγχρωμη) τυπωμένη σε χαρτί διαστάσεων 20Χ30 εκ. θα υποβληθεί στο Διευθυντή/ντρια του σχολείου και θα αποσταλεί σε φάκελο με σφραγίδα των ΕΛΤΑ που θα αναγράφει την ημερομηνία αποστολής, το αργότερο έως  12 Σεπτεμβρίου 2014 στη διεύθυνση:

ΘΑΣΙΑΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΑΒΑΛΑΣ  (Υπόψη κ. Νικολάου Τσιλογεώργη)

Στοά Μεγάλου Αλεξάνδρου 28

65302 Καβάλα

Σε ξεχωριστό φύλλο χαρτιού θα αναγράφονται ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ, ΤΑΞΗ ΦΟΙΤΗΣΗΣ, ΣΧΟΛΕΙΟ, Δ/ΝΣΗ και ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΑΘΗΤΗ (Δ/ΝΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ και ΤΗΛΕΦΩΝΟ).

Η αξιολόγηση των φωτογραφιών θα γίνει από Κριτική Επιτροπή που έχει ορισθεί από τη Θασιακή Ένωση Καβάλας.

Προβλέπονται 3 βραβεία και 3 έπαινοι για το Γυμνάσιο και 3 βραβεία και 3 έπαινοι για το Λύκειο. Τα βραβεία που θα απονεμηθούν ορίζονται ως ακολούθως:

ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ    Α΄ Βραβείο        70?

Β΄ Βραβείο        50?

Γ΄ Βραβείο        30?

ΓΙΑ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ            Α΄ Βραβείο      100?

Β΄Βραβείο        70?

Γ΄Βραβείο        40?

Αθλοθέτης είναι η ΘΑΣΙΑΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΑΒΑΛΑΣ.

Η απονομή των βραβείων θα γίνει την ημέρα της βράβευση των αριστούχων απόφοιτων θάσιων ή θασιακής καταγωγής μαθητών στα Λιμενάρια Θάσου την Κυριακή, 28 Σεπτεμβρίου 2014. Στην πανεκπαιδευτική αυτή τελετή θα προσκληθούν οι συμμετέχοντες, καθώς και εκπρόσωποι φορέων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Όλα τα έργα θα παρουσιαστούν στο χώρο της εκδήλωσης και θα παραμείνουν στο αρχείο της Θ.Ε.Κ. για την έκδοση Λευκώματος.