24ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πληροφορικής Εκτύπωση
ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ
Συντάχθηκε απο τον/την Κουκούδης Βασίλης
Τετάρτη, 07 Δεκέμβριος 2011 16:45

Η ΕΠΥ υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας Δια Βίου Μάθησης & Θρησκευμάτων διεξάγει φέτος τον 24ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής.

Οι εγγραφές των μαθητών γίνονται δεκτές μέχρι και την Παρασκευή 27 Ιανουαρίου 2012 από την ιστοσελίδα του Διαγωνισμού www.pdp.gr, ενώ τα e-mails ενεργοποίησης, θα στέλνονται στο τέλος της κάθε εβδομάδας εγγραφής.

Η συμμετοχή των μαθητών μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής τους δίνει την ευκαιρία να διακριθούν  και  μέσω της συμμετοχής τους στους διαγωνισμούς στις Βαλκανιάδες και στην Ολυμπιάδα Πληροφορικής να αποκτούν (αν διακριθούν) δικαίωμα πρόσβασης στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση, σε τμήμα Πληροφορικής της επιλογής τους, χωρίς εξετάσεις, σύμφωνα με τον νόμο 3194/2003.

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 19 Δεκέμβριος 2011 18:01