Συμμετοχή μαθητών στα σεμινάρια φωτογραφίας του Φωτογραφικού Ομίλου Καβάλας Εκτύπωση
ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ
Συντάχθηκε απο τον/την Εμμανουηλίδης Δανιήλ
Πέμπτη, 12 Δεκέμβριος 2013 21:08

galnx

Προς

Σχολικές μονάδες Δευτεροβάθμιας

Εκπαίδευσης του νομού Καβάλας                          Καβάλα  11/12/2013

Θέμα: Συμμετοχή μαθητών στα σεμινάρια φωτογραφίας του Φωτογραφικού Ομίλου Καβάλας

Το Δ.Σ. του Φωτογραφικού Ομίλου Καβάλας σας ενημερώνει ότι προτίθεται να διοργανώσει σεμινάριο φωτογραφίας για μαθητές Β` και Γ` Γυμνασίου, καθώς και Α` και Β` Λυκείου στην πόλη της Καβάλας, επιπέδου αρχαρίων και διάρκειας έξι εβδομάδων. Στις προθέσεις του Φωτογραφικού Ομίλου είναι να μάθουν τα παιδιά τις βασικές αρχές της τέχνης της φωτογραφίας, εμπλουτίζοντας μ? αυτό τον τρόπο τόσο το γνωστικό όσο και το καλλιτεχνικό τους πεδίο. Η χρονική περίοδος διεξαγωγής των σεμιναρίων θα είναι από τις 11 Ιανουαρίου έως το τέλος Φεβρουαρίου, ενώ στην περίπτωση μεγάλου αριθμού συμμετοχών θα δημιουργηθούν δύο κύκλοι μαθημάτων και θα υπάρξει επέκταση της παραπάνω χρονικής περιόδου. Την εισήγηση των μαθημάτων επιμελούνται μέλη του Φωτογραφικού Ομίλου οι οποίοι διαθέτουν επαρκή διδακτική εμπειρία στον ευρύτερο χώρο της Εκπαίδευσης. Ο τόπος διεξαγωγής των μαθημάτων θα είναι το πολιτιστικό κέντρο «Πυθαγόρας» επί της 7ης Μεραρχίας. Στην περίπτωση αλλαγής του μέρους διεξαγωγής των μαθημάτων θα ενημερωθείτε έγκαιρα. Το κόστος συμμετοχής στο σεμινάριο είναι 15 ευρώ για κάθε συμμετέχοντα, στο οποίο περιλαμβάνονται τα έξοδα εκτύπωσης φωτογραφιών, οι οποίες θα εκτεθούν σε εκδήλωση-έκθεση μετά το τέλος των μαθημάτων, καθώς και η απόκτηση του επετειακού φωτογραφικού λευκώματος που εξέδωσε ο Φωτογραφικός Όμιλος Καβάλας με αφορμή την συμπλήρωση των 30 χρόνων λειτουργίας του, για κάθε συμμετέχοντα.

Τηλ. Επικοινωνίας-Πληροφορίες: 6948073935

E mail: makmakris@gmail.com